ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΣΑΣ ΣΤΟ LINK: http://classweb.uoi.gr

[1]. ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ ΥΠΟΧΡΕΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΒΟΥΝ ΣΕ ΔΗΛΩΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΑΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ 2022-2023  ΑΥΣΤΗΡΑ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ:

ΑΠΟ ΠΕΜΠΤΗ   16/03/2023  ΕΩΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ 27/03/2023.

[2]. ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΧΡΩΣΤΟΥΝ ΑΠΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΖΥΓΑ ΕΞΑΜΗΝΑ (ΑΠΌ ΤΟ ΜΙΚΡΌΤΕΡΟ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ)

[3]. ΣΤΑ ΚΑΤΩΘΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΟΥ ΣΤ΄ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ( ΠΠΣ ΠΕ) ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΩΝ 40 ΦΟΙΤΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΔΗΛΩΣΟΥΝ , ΔΗΛΑΔΗ :

–  NS3251 /  ΓΕΝΕΤΙΚΑ ΝΟΣΗΜΑΤΑ –ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ (  40  )

– NS3261/ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΕΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΚΡΙΣΕΩΝ (  40 )

– NS3271/ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΔΙΑΔΡΑΣΗ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΜΕ ΆΝΟΙΑ ( 40  )

– NS3291/ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΜΕΤΑΔΙΔΟΜΕΝΑ ΝΟΣΗΜΑΤΑ (  40    )

– NS3281/ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ ( 40  )

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Η θέση σε μάθημα με όριο φοιτητών, κρατιέται με την υποβολή της δήλωσης. Όταν υποβάλλετε τη δήλωση, δεν πρέπει να την ξανανοίγετε, γιατί μπορεί να χαθεί η θέση στο μάθημα που έχει όριο φοιτητών. Δηλαδή όταν η δήλωση από υποβληθείσα γίνει πρόχειρη τότε ελευθερώνεται η δεσμευμένη θέση και μπορεί να την πιάσει κάποιος άλλος φοιτητής που θα υποβάλλει, όσο η δήλωση του αρχικού φοιτητή παραμένει ανοιχτή σε επεξεργασία (πρόχειρη).

[4].ΣΤΑ ΚΑΤΩΘΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΟΥ H΄ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΩΝ ΕΞΗΝΤΑ [60]   ΦΟΙΤΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΔΗΛΩΣΟΥΝ , ΔΗΛΑΔΗ :

– NS4251/ ΛΗΨΗ ΚΛΙΝΙΚΩΝ ΑΠΟΦΑΣΕΩΝ (60)

-NS4261/ ΑΝΑΣΤΟΧΑΣΤΙΚΗ ΜΑΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ΈΡΕΥΝΑ (60)

– NS4271 / ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ ΗΓΕΣΙΑΣ ( 60)

[5].ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗ ΛΗΨΗ ΠΤΥΧΙΟΥ ΠΕ  ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΒΟΥΝ  ΣΕ ΔΗΛΩΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ.

Η ΔΗΛΩΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ  ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ.

[6]. ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΠΟΝΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΑΣΚΗΣΗ  ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΛΕΞΟΥΝ ΣΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥΣ.

[7]. Επιτρεπόμενος Μέγιστος Αριθμός Ωρών : -Από το Α’ -> Ζ΄ εξάμ. : 40 ώρες

– Από το Η’ & μετά : 55 ώρες

[8]. ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ  ΝΑ ΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ.